Rewolucje księdza proboszcza
poniedziałek, 05 września 2011 12:00

proboszczKsiądz Tadeusz Lubiatowski działa w Iłowej od niedawna, ale kilka jego decyzji już nie spodobało się mieszkańcom.

Postanowiliśmy zapytać mieszkańców Iłowej o opinię dotyczące nowego proboszcza. Większość z nich była powściągliwa w opiniach i mówiła wprost, że nie zna jeszcze księdza Lubiatowskiego. Kilka opinii jednak nas zaskoczyło. - Nowy ksiądz jest dziwny, na pewno nie taki jak poprzedni – powiedziała kobieta, która już kilka razy kontaktowała się z proboszczem. Ludzie wolą jednak zachować anonimowość, ponieważ nie chcą być potem wytykani przez miejską społeczność jako ci, którzy "plują" na kościół. Nazwisko gotowi są podać ci, którzy chwalą księdza.

- Ksiądz Lubiatowski to wspaniały człowiek. Byłem kiedyś jego kościelnym – mówi pan Michał Magierowski. - Jego chyba tutaj specjalnie sprowadzili, ponieważ kościół to od wojny był chyba raz remontowany – dodaje mężczyzna. Pytany o to, czy rzeczywiście zamknięte powinno być Wincentyńskie Centrum Pomocy Rodzinie, gdzie pojawiają się dzieci z biednych domów oraz anonimowi alkoholicy mówi tylko, że wszystko jest do uzgodnienia. Czy rzeczywiście tak jest? Więcej szczegółów w gazecie "Lokalnej". (sc)

 
28.02.15 Administrator
Zryte centrum nie odstrasza

Pomimo prowadzenia prac związanych z budową kanalizacji mieszkańcy na...

27.02.15 Administrator
Żołnierz odebrał sobie życie

Nie żyje Dariusz L., żołnierz 34 Brygady Kawalerii Pancernej w Żagan...

26.02.15 Administrator
Najnowsze wydanie LOKALNEJ

Już jest 208 wydanie Lokalnej! Wszystkich, którzy cenią wiadomości ...

23.02.15 Administrator
Bankowiec wyczuł złodzieja

Dzięki czujności Czesława Szczepanika, pracownika jednego z żagańsk...

Polityka Prywatności   Copyright ©  Lokalna     Joomla! Szablony