Rewolucje księdza proboszcza
poniedziałek, 05 września 2011 12:00

proboszczKsiądz Tadeusz Lubiatowski działa w Iłowej od niedawna, ale kilka jego decyzji już nie spodobało się mieszkańcom.

Postanowiliśmy zapytać mieszkańców Iłowej o opinię dotyczące nowego proboszcza. Większość z nich była powściągliwa w opiniach i mówiła wprost, że nie zna jeszcze księdza Lubiatowskiego. Kilka opinii jednak nas zaskoczyło. - Nowy ksiądz jest dziwny, na pewno nie taki jak poprzedni – powiedziała kobieta, która już kilka razy kontaktowała się z proboszczem. Ludzie wolą jednak zachować anonimowość, ponieważ nie chcą być potem wytykani przez miejską społeczność jako ci, którzy "plują" na kościół. Nazwisko gotowi są podać ci, którzy chwalą księdza.

- Ksiądz Lubiatowski to wspaniały człowiek. Byłem kiedyś jego kościelnym – mówi pan Michał Magierowski. - Jego chyba tutaj specjalnie sprowadzili, ponieważ kościół to od wojny był chyba raz remontowany – dodaje mężczyzna. Pytany o to, czy rzeczywiście zamknięte powinno być Wincentyńskie Centrum Pomocy Rodzinie, gdzie pojawiają się dzieci z biednych domów oraz anonimowi alkoholicy mówi tylko, że wszystko jest do uzgodnienia. Czy rzeczywiście tak jest? Więcej szczegółów w gazecie "Lokalnej". (sc)

 
18.01.17 Administrator
Najnowsze wydanie LOKALNEJ

Już mamy dla Was kolejny 307 numer LOKALNEJ. Szukajcie nas do czwartku...

15.01.17 Administrator
Orkiestra na całego!

Żagański sztab wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wylał kubeł z...

15.01.17 Administrator
Gramy z Orkiestrą!

Ruszył 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Jak co roku ...

14.01.17 Administrator
Premier w Żaganiu i kulisy

W sobotę (14.01.) o 14.00 Premier Beata Szydło na pl. Gen Maczka oficj...

Polityka Prywatności   Copyright ©  Lokalna     Joomla! Szablony