Rewolucje księdza proboszcza
poniedziałek, 05 września 2011 12:00

proboszczKsiądz Tadeusz Lubiatowski działa w Iłowej od niedawna, ale kilka jego decyzji już nie spodobało się mieszkańcom.

Postanowiliśmy zapytać mieszkańców Iłowej o opinię dotyczące nowego proboszcza. Większość z nich była powściągliwa w opiniach i mówiła wprost, że nie zna jeszcze księdza Lubiatowskiego. Kilka opinii jednak nas zaskoczyło. - Nowy ksiądz jest dziwny, na pewno nie taki jak poprzedni – powiedziała kobieta, która już kilka razy kontaktowała się z proboszczem. Ludzie wolą jednak zachować anonimowość, ponieważ nie chcą być potem wytykani przez miejską społeczność jako ci, którzy "plują" na kościół. Nazwisko gotowi są podać ci, którzy chwalą księdza.

- Ksiądz Lubiatowski to wspaniały człowiek. Byłem kiedyś jego kościelnym – mówi pan Michał Magierowski. - Jego chyba tutaj specjalnie sprowadzili, ponieważ kościół to od wojny był chyba raz remontowany – dodaje mężczyzna. Pytany o to, czy rzeczywiście zamknięte powinno być Wincentyńskie Centrum Pomocy Rodzinie, gdzie pojawiają się dzieci z biednych domów oraz anonimowi alkoholicy mówi tylko, że wszystko jest do uzgodnienia. Czy rzeczywiście tak jest? Więcej szczegółów w gazecie "Lokalnej". (sc)

 
19.10.16 Administrator
Najnowsze wydanie LOKALNEJ

Czy pisanie o zachowaniu bezpieczeństwa i rozsądku na drodze ma sens? ...

14.10.16 Administrator
Jak najmniej dobrych zmian!

W Dniu Nauczyciela polecamy naszym Czytelnikom wywiad z Zofią Zawadzką...

11.10.16 Administrator
Miejskie pieniądze od ręki

Burmistrz Żagania dorzucił się z miejskich pieniędzy do wycieczki, k...

10.10.16 Administrator
Odważniej wlepiają mandaty

Uwaga mieszkańcy, w Szprotawie rosną wpływy z wlepiania mandatów prz...

Polityka Prywatności   Copyright ©  Lokalna     Joomla! Szablony