Rewolucje księdza proboszcza
poniedziałek, 05 września 2011 12:00

proboszczKsiądz Tadeusz Lubiatowski działa w Iłowej od niedawna, ale kilka jego decyzji już nie spodobało się mieszkańcom.

Postanowiliśmy zapytać mieszkańców Iłowej o opinię dotyczące nowego proboszcza. Większość z nich była powściągliwa w opiniach i mówiła wprost, że nie zna jeszcze księdza Lubiatowskiego. Kilka opinii jednak nas zaskoczyło. - Nowy ksiądz jest dziwny, na pewno nie taki jak poprzedni – powiedziała kobieta, która już kilka razy kontaktowała się z proboszczem. Ludzie wolą jednak zachować anonimowość, ponieważ nie chcą być potem wytykani przez miejską społeczność jako ci, którzy "plują" na kościół. Nazwisko gotowi są podać ci, którzy chwalą księdza.

- Ksiądz Lubiatowski to wspaniały człowiek. Byłem kiedyś jego kościelnym – mówi pan Michał Magierowski. - Jego chyba tutaj specjalnie sprowadzili, ponieważ kościół to od wojny był chyba raz remontowany – dodaje mężczyzna. Pytany o to, czy rzeczywiście zamknięte powinno być Wincentyńskie Centrum Pomocy Rodzinie, gdzie pojawiają się dzieci z biednych domów oraz anonimowi alkoholicy mówi tylko, że wszystko jest do uzgodnienia. Czy rzeczywiście tak jest? Więcej szczegółów w gazecie "Lokalnej". (sc)

 
18.09.14 Administrator
Najnowsze wydanie LOKALNEJ

Już jest 186 wydanie LOKALNEJ. W naszym tygodniku kilka bulwersujących ...

15.09.14 Administrator
Oto nasze komitety

29 lokalnych komitetów wyborczych zostało zarejestrowanych na terenie ...

14.09.14 Administrator
Trzeci Dzień Jarmarku 2014

Ostatni niedzielny dzień Jarmarku Michała to prawdziwa rozrywkowa uczt...

13.09.14 Administrator
Drugi dzień Jarmarku 2014

Drugi sobotni (13.09.) dzień Jarmarku Michała przebiegnie pod hasłem ...

Polityka Prywatności   Copyright ©  Lokalna     Joomla! Szablony