Rewolucje księdza proboszcza
poniedziałek, 05 września 2011 12:00

proboszczKsiądz Tadeusz Lubiatowski działa w Iłowej od niedawna, ale kilka jego decyzji już nie spodobało się mieszkańcom.

Postanowiliśmy zapytać mieszkańców Iłowej o opinię dotyczące nowego proboszcza. Większość z nich była powściągliwa w opiniach i mówiła wprost, że nie zna jeszcze księdza Lubiatowskiego. Kilka opinii jednak nas zaskoczyło. - Nowy ksiądz jest dziwny, na pewno nie taki jak poprzedni – powiedziała kobieta, która już kilka razy kontaktowała się z proboszczem. Ludzie wolą jednak zachować anonimowość, ponieważ nie chcą być potem wytykani przez miejską społeczność jako ci, którzy "plują" na kościół. Nazwisko gotowi są podać ci, którzy chwalą księdza.

- Ksiądz Lubiatowski to wspaniały człowiek. Byłem kiedyś jego kościelnym – mówi pan Michał Magierowski. - Jego chyba tutaj specjalnie sprowadzili, ponieważ kościół to od wojny był chyba raz remontowany – dodaje mężczyzna. Pytany o to, czy rzeczywiście zamknięte powinno być Wincentyńskie Centrum Pomocy Rodzinie, gdzie pojawiają się dzieci z biednych domów oraz anonimowi alkoholicy mówi tylko, że wszystko jest do uzgodnienia. Czy rzeczywiście tak jest? Więcej szczegółów w gazecie "Lokalnej". (sc)

 
17.04.14 Administrator
Najnowsze wydanie LOKALNEJ

Uśmiechnięty zając przy logo Lokalnej to znak, że w punktach sprzeda...

16.04.14 Administrator
Nie wyprosił podwyżek

Dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej przez blisko dwie godziny mó...

15.04.14 Administrator
W Opiece zabrakło pieniedzy

Od początku kwietnia biedniejsi mieszańcy Gozdnicy nie mogą zjeść c...

14.04.14 Administrator
Nagrodzili mistrzów sportu

W Szprotawie odbyła się Gala Sportu 2013, podczas której nagrodzono n...

Polityka Prywatności   Copyright ©  Lokalna     Joomla! Szablony