Rewolucje księdza proboszcza
poniedziałek, 05 września 2011 12:00

proboszczKsiądz Tadeusz Lubiatowski działa w Iłowej od niedawna, ale kilka jego decyzji już nie spodobało się mieszkańcom.

Postanowiliśmy zapytać mieszkańców Iłowej o opinię dotyczące nowego proboszcza. Większość z nich była powściągliwa w opiniach i mówiła wprost, że nie zna jeszcze księdza Lubiatowskiego. Kilka opinii jednak nas zaskoczyło. - Nowy ksiądz jest dziwny, na pewno nie taki jak poprzedni – powiedziała kobieta, która już kilka razy kontaktowała się z proboszczem. Ludzie wolą jednak zachować anonimowość, ponieważ nie chcą być potem wytykani przez miejską społeczność jako ci, którzy "plują" na kościół. Nazwisko gotowi są podać ci, którzy chwalą księdza.

- Ksiądz Lubiatowski to wspaniały człowiek. Byłem kiedyś jego kościelnym – mówi pan Michał Magierowski. - Jego chyba tutaj specjalnie sprowadzili, ponieważ kościół to od wojny był chyba raz remontowany – dodaje mężczyzna. Pytany o to, czy rzeczywiście zamknięte powinno być Wincentyńskie Centrum Pomocy Rodzinie, gdzie pojawiają się dzieci z biednych domów oraz anonimowi alkoholicy mówi tylko, że wszystko jest do uzgodnienia. Czy rzeczywiście tak jest? Więcej szczegółów w gazecie "Lokalnej". (sc)

 
17.02.17 Administrator
Zabił, bo sięgnął po alkohol

Znamy nowe szokujące fakty związane z tragicznym wypadkiem na trasie S...

15.02.17 Administrator
Najnowsze wydanie LOKALNEJ

Tradycyjnie od środowego wieczoru mamy dla Was naszą najnowszą jedynk...

14.02.17 Administrator
Czy nowa szefowa wyleczy szpital?

Weronika Czesak – Kamyk to nowa szefowa szprotawskiego szpitala. Miesz...

06.02.17 Administrator
Bomba ekologiczna na Moczyniu

Już dwukrotnie w Lokalnej pisaliśmy o bombie ekologicznej na żaga...

Polityka Prywatności   Copyright ©  Lokalna     Joomla! Szablony